SPOTKANIE OPŁATKOWE

  Boże Narodzenie to czas radości, miłości i serdecznych życzeń. Taki właśnie charakter miało spotkanie opłatkowe w  Szkole Podstawowej w Rygałówce , które odbyło się 21.12.2018 r. Piękna dekoracja  szopka sianko z Dzieciątkiem Jezus i opłatkiem na śnieżnobiałym obrusie  oraz jasełkowa scenografia stanowiły idealne tło spotkania dzieci, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Wśród nich był  Ksiądz Proboszcz Grzegorz Zwierzyński.

  Spotkane opłatkowe przebiegło w podniosłej i uroczystej  atmosferze. I choć Wigilia Bożego Narodzenia przypada za kilka dni, my przeżywaliśmy te chwile w naszej wspólnocie po to, aby przenieść ten radosny nastrój do swoich rodzinnych domów.

  Następnie uczniowie przedstawili  Jasełka. Obecni nie kryli wzruszenia oglądając scenę zwiastowania, nawiedzenia i narodzenia Pana Jezusa, a także scenę  brama do nieba. Została odczytana Ewangelia, po której zabrał głos Ksiądz Proboszcz  oraz Pani Dyrektor. Po pięknych słowach nadszedł czas na życzenia i przełamanie się opłatkiem.

  Następnie nasi uczniowie , którzy brali udział w konkursie na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową oraz stroik otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Pan Jezus narodził się  ponad dwa tysiące lat temu, ale tak naprawdę przychodzi do nas codziennie na różne sposoby, jeśli tylko mamy serca otwarte na jego przyjęcie.

  Dziękujemy wszystkim za to, że byli z nami w tym pięknym dniu.


Drukuj   E-mail